14 şubat

yunusbuyoldameftun
Sevgilisi olanların özel gün bahanesi ile tüm günü beraber geçirip birbirlerine hediye vererek mutlu olmaya çalıştıkları bir çoğununda bu günden tek beklentisinin aslında hediye olan ve insanların bunu içinden geldiği için değil zorunlu olarak yaptıkları saçma bir gün biz sevgilisi olmayanlar için ise sıradan bir gün
metalhead
emperyalistlerin oyunlarından biri olan meşhur güne tepki olarak ben de o günü yaşamıyorum dostlarım. diğer günlerden farkı olmayan günde,insanları zorundaymış gibi durumlara sokarak hediye alma mecburiyetine düşüren, genelde erkekler hediye almalıdır gibi saçma düşüncelerle erkekleri zor duruma düşüren gündür.
temyiz kudretimi yitirdim
tüm aslında genel olan özel günler gibi (anneler günü, bayramlar da dahil olmak üzere) emperyalizm tarafından insanları alışveriş çılgınlığının bir parçası yapmaya çalışmak suretiyle kullanılan gündür. bazı liseli ergenler sevgililer gününü yalnız geçirdiği için intihar ediyor. anneler gününde babalar gününde de anne babası olmayan insanlar düşünülmüyor. bunun yerine daha “özel” olan doğum günü, sevgili olma günü gibi günler kutlanabilir.