confessions

beyazkalem

Çalışkan Yazar - İkinci Nesil Yazar

  1. toplam giri 42
  2. takipçi 2
  3. puan 1098

prof. dr. serap yazıcı

beyazkalem
Ergün hocanın aksine dersini anlamak için ekstra çaba gerektirir.Ergün hocanın aksine anlattığı konuları kısa ve yeterli şekilde anlatmak yerine (Ergün hocanın yaptığı) uzun uzun açıklar çoğu zaman ders açıklamalar içinde kaybolur.Kendisi muhakkak alanında başarılıdır ancak hoca dersi karışık anlatmaktadır.

mustafa özel

beyazkalem
Mustafa Hoca'ya çok saygı duyarım kendisinin bu günler yaşanan siyasi olaylardan dolayı bir kırgınlığının olduğu düşünüyorum. Kendisi zamanında beraber ilerlediği çoğu arkadaşıyla farklı yerlerde.Kendisi bu kadar olumsuz duruma rağmen öğretme isteğinden vazgeçmiyor ve hala hayata pozitif yaklaşabiliyor.Bu dersi alanlar işi biraz ciddiye alın.

#ortakderslerkaldirilsin

beyazkalem
Ortak dersler için şahsi önerim hepsinin olmasada bazı ortak derslerin lokaleştirmesinden yanayım misal textual derslerinin her fakülteye göre farklı verilirse inanılmaz verimli bir derse dönüşeceğini ısrarla savunuyorum misal ozellikle hukuk için hukukta kullanılan temel kavramların ve hukuka direkt yardımcı olacak kaynakların kullanıldığı öğretildiği ve bir hukukçu tarafından verilirse textual amacına ulaşır.misal işletme ve finans okuyanlar için ayrı sosyoloji ve psikoloji için ayrı textualların yapılması İslam'ı ilimler ve mühendislik bölümü için hakeza böyle bir sist uygulanırsa çok etkili olur.
Yine bazı ortak derslerde böyle duzenlebilir. Ama bence de kaldirilmasın ama revizyon şart.
Ve unutulmasın ki zamanında yapılmayan her ufak yenilik ileride zorunlu çok büyük değişiklikler yapilmasina sebep olmuştur.

gökşen sevdeğer elibol

beyazkalem
Hocanın serdiği textual dersi adeta çölde su bulmuş bedeviler gibi kapışılır okulda.Dersi ondan hiçbir Zaman alamadım çok denememe rağmen o yüzden cok yorum yapamayacağım ama herhalde textual dersi bu Hoca'dan alan kişiler okulda textual dersnii seven azınlığın üyeleri ni oluşturuyor anladığım kadarıyla.

ahmet bülter

beyazkalem
Ahmet hoca sevdiğim bir hocamıdır.Derste arada size hayata dair öğütler verir her zaman vicdanlı bir avukat olmamızı bize salık verir. Derslerinde Bugatti kullanarak örnek vermeyi çok iyi hocadır ancak bazen derste uyma isteğiniz gelebilir.
2

gökçe özder

beyazkalem
Gökçe Hoca critical reading... derslerine giriyordu önceki dönemlere şuan bölüm dili Türkçe olan arkadaşların critical reading... dersine giriyor herhalde .Hoca dersi güzel ve akıcı anlatıyor,anlaşılmayan noktaların üzerinde duruyor.Hocanın öğrenci ile ilişkileri iyi,hoca diyaloğa açık ve oluşan sorunları çözmede oldukça özverili.Hocanın puanlaması konusunda farklı görüşler olsa da genel anlamda puanı hak edildiğinden bir tık fazla puan veriyor bunun nedeni ise sunum ve taslak puanlaması quiz notlarına göre daha bol olması.ayrıca hocada tam oturmamış yada oturmakta olan bir feminizim düşüncesi var bazen bazı arkadaşlar bu konularda hocalarla tartışıyorlar bunu o yüzden yazdım. Ancak hoca ders anlatımında feminizim propagandası yapmaz dersler o yönüyle tek taraflı bir fikir dayatmasına bağlı olarak geçmez tartışmaya gayet açık bir ortamda geçer hoca ayrıca baya açık fikirlidir(burada açık fikirliden kasıt hoca bunu dinledik diğer arkadaşa devam edelim tarzı değil sizin fikriniz katıldığı yada katılmadığı yönlerini söyler fikrinizi dikkate alır). Fikirlerinizi uygun dille ifade ederseniz isteğiniz fikri söylersiniz.Genel anlamda hoca dersi yoğun içerikli tutar,bir yandan da öğrenciyi sıkmamaya çalışır,Özet olarak hoca iyi hocadır ve baya sıcakkanlıdır dersleri okumayı seviyorsanız baya zevkli geçer.
0 /